Czechowice-Dziedzice - moje miasto
Strona głównaZagraliśmy dla małej Liliany

Zagraliśmy dla małej Liliany

W niedzielę 24 czerwca odbył się kolejny koncert charytatywny zorganizowany przez Stowarzyszenie „Nowa Inicjatywa”. Był to już siódmy z kolei koncert charytatywny zorganizowany przez Stowarzyszenie, a drugi, który odbył się w formule „Nowa Inicjatywa i Przyjaciele”.

Tym razem zagraliśmy dla 6-miesiecznej Lilianki, małej mieszkanki Czechowic-Dziedzic, która urodziła się z zespołem TAR - bardzo rzadką chorobą genetyczną krwi i kości. Z tzw. małopłytkowością krwi Liliana będzie się zmagała do końca życia, ale jest szansa by operacyjnie zrekonstruować rączki dziewczynki, która urodziła się bez kości promieniowych. W tym celu konieczna jest skompilowana i trudna operacja, a może ją przeprowadzić zespół doktora Paley’a z USA, którego klinika w West Palm Beach na Florydzie m.in. właśnie w takich, trudnych operacjach się specjalizuje. Operacja małej Liliany w Stanach, dająca szansę by w przyszłości dziewczynka mogła się cieszyć sprawnymi rękami, podjąć pracę, założyć rodzinę i być szczęśliwa, będzie oczywiście bardzo kosztowna.

Zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację Liliany wsparły zespoły: UNIVERSE, Black Stars, Riffertone i Exodusband, które oczywiście charytatywnie wystąpiły w niedzielę w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Koncert poprowadził znany w regionie spiker i konferansjer Mateusz Stwora. By tradycji stało się za dość, na scenie nie zabrakło również Prezesa Stowarzyszenia „Nowa Inicjatywa”, Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta, który wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Damianem Żelaznym oraz liderem grupy UNIVERSE Henrykiem Czichem, zaśpiewali finałową piosenkę niedzielnego koncertu charytatywnego.

Choć koncert odbył się w pierwszy weekend wakacji, w dniu, w którym swój kolejny mecz na Mundialu rozgrywała reprezentacja Polski, jak zwykle nie zawiedli sympatycy i przyjaciele „Nowej Inicjatywy”, którzy przyszli na nasz koncert charytatywny. 

Dzięki przeprowadzonej w trakcie koncertu charytatywnego licytacji oraz zbiórce pieniędzy do puszek, udało się zabrać w sumie 16 512 złotych. Ponieważ wszystkie osoby zaangażowane w przygotowanie i przeprowadzenie koncertu pracowały charytatywnie, a za wynajęcie sali kinowej w MDK zapłaciło Stowarzyszenie „Nowa Inicjatywa”, zebrana w niedzielę kwota – jak zawsze - w całości, co do grosza, przekazana zostanie na leczenie małej Lilianki. Przypomnijmy, że dzięki organizowanym przez Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa koncertom i balom charytatywnym, wciągu pięciu lat, do osób potrzebujących trafiło już w sumie przeszło 200 tysięcy złotych!

Dziękujemy tym, którzy w niedzielę 24 czerwca wystąpili na scenie, tym którzy przyszli na koncert, wrzucali pieniądze do puszek i brali udział w licytacji oraz tym, którzy przekazali na nią cenne i ciekawe przedmioty. W imieniu małej Lilianki i jej rodziców dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i przeprowadzenie kolejnego koncertu charytatywnego „Nowej Inicjatywy”. Po raz kolejny pokazaliście, że razem możemy zrobić naprawdę dużo!


Nasze cele

Celem Stowarzyszenia jest podejmowanie inicjatyw dla rozwoju wspólnoty terytorialnej. więcej

Zapowiedzi i imprezy
Nowa Inicjatywa grupy biegowej!

Rekreacyjne wybiegania w spokojnym tempie, zapraszamy nowicjuszy jak i osoby wprowadzone w bieganie. Spotkania: most na rzece Wisle - Goczalkowice Zdrój, kazda Niedziela godz. 8:00 (przy ,,Starej Winiarni").

Wiecej Informacji: gg 730243,
tel 603467807, piter82@wp.pl.

ZAPRASZAMY.

zobacz więcej

Statut Nowej Inicjatywy

Tutaj możesz zaznajomić się z naszym statutem, poznać nasze cele oraz istotę działalności stowarzyszenia Nowej Inicjatywy.

Prezes Stowarzyszenia

Prezes Stowarzyszenia Nowa Inicjatywa Marian Błachut

więcejNapisz do nas

e-mail: ni@czechowice.net
Copyright © 2011 by Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa | Wykonanie:  Invidia.pl

Licznik odwiedzin: 11523