Czechowice-Dziedzice - moje miasto
Strona głównaZebraliśmy 14.060 zł na Hospicjum Domowe

Zebraliśmy 14.060 zł na Hospicjum Domowe

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego pierwszego Karnawałowego Balu Charytatywnego, zorganizowanego 2 lutego 2013 roku przez Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa oraz Willę Eureka, za stworzenie wspaniałej atmosfery i dobrą  zabawę.

Z ogromną radością informujemy, że cały dochód ze sprzedaży biletów, który wyniósł 6.160 zł oraz pieniądze z wylicytowanych przedmiotów, w kwocie 7.900 zł, trafią na wsparcie Hospicjum Domowego w Czechowicach-Dziedzicach, prowadzonego przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Nasza Rodzina”. Całość tej kwoty, tj. 14.060 zł przekażemy na zakup środków opatrunkowych, środków pielęgnacyjnych i leków, których NFZ nie refunduje, a które znacznie poprawiają komfort pacjenta w ostatnich chwilach życia.

By pomagać, zwłaszcza skutecznie, trzeba działać. W myśl tej zasady, we wrześniu 2012 roku Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa zorganizowało Koncert Charytatywny. Dzięki zaangażowaniu Burmistrza Mariana Błachuta, grona jego przyjaciół, artystów i samorządowców, którzy wspólnie wystąpili na scenie czechowickiego MDK-u, udało się stworzyć niepowtarzalne widowisko. Dzięki hojności i otwartym sercom darczyńców, dla okaleczonego w wypadku Krzysztofa Wrony udało się wówczas zebrać kwotę przeszło 17.500 złotych, która ma mu pomóc w zakupie specjalistycznej protezy nogi.

„Idąc za ciosem”, Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa, postanowiło „zagrać” - tym razem organizując nie koncert, ale Bal Charytatywny – dla ludzi ciężko chorych, stojących w obliczu śmierci, pacjentów będących podopiecznymi czechowickiego Niepublicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej  SALUS.

Gdzie znajduje się czechowickie Hospicjum? Gdzie budynek, w którym działa? - ktoś może zapytać. To Hospicjum Domowe, polegające na opiece nad chorymi, w ich własnych domach. Takie Hospicjum nie ma więc jednego adresu. W każdej chwili, może mieć jednak Twój adres, lub kogoś z Twoich bliskich... Choroba bowiem nie wybiera i w jednej chwili może dotknąć każdego z nas.

Ciężka, nieuleczalna choroba, nieuchronnie, choć czasem bardzo powoli zbliżający się kres życia, to nie tylko cierpienie fizyczne, ale i psychicznie. Dlatego Hospicjum to filozofia, polegająca na całościowym spojrzeniu na umieranie i śmierć, która uwzględnia zarówno potrzeby ich ciała, jak i duszy. Hospicjum Domowe, prowadzone przez czechowicki SALUS, wydaje się być najbliższe tej idei opieki nad umierającymi. Pozwala bowiem odejść od „zinstytucjonalizowanej” śmierci w szpitalu, czy najlepszej nawet placówce hospicyjnej, na rzecz przyjaznego choremu środowiska własnej rodziny, własnego domu.

Tymczasem Narodowy Fundusz Zdrowia, kontraktuje w hospicjach tylko usługi zdrowotne i to tylko w minimalnym zakresie. Na pozostałe działania, hospicja muszą szukać środków finansowych na własną rękę.

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "Nasz Rodzina" działa przy Hospicjum Domowym NZOZ „SALUS” od 2004 roku. Powstało z myślą o rodzinach pacjentów hospicyjnych. Idea Stowarzyszenia polega na otaczaniu opieką rodzin, których bliscy odchodzą – szczególnie dzieci i młodzież.

statut Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie "Nasz Rodzina"

http://www.salus.org.pl/statut.html


Nasze cele

Celem Stowarzyszenia jest podejmowanie inicjatyw dla rozwoju wspólnoty terytorialnej. więcej

Zapowiedzi i imprezy
Nowa Inicjatywa grupy biegowej!

Rekreacyjne wybiegania w spokojnym tempie, zapraszamy nowicjuszy jak i osoby wprowadzone w bieganie. Spotkania: most na rzece Wisle - Goczalkowice Zdrój, kazda Niedziela godz. 8:00 (przy ,,Starej Winiarni").

Wiecej Informacji: gg 730243,
tel 603467807, piter82@wp.pl.

ZAPRASZAMY.

zobacz więcej

Statut Nowej Inicjatywy

Tutaj możesz zaznajomić się z naszym statutem, poznać nasze cele oraz istotę działalności stowarzyszenia Nowej Inicjatywy.

Prezes Stowarzyszenia

Prezes Stowarzyszenia Nowa Inicjatywa Marian Błachut

więcejNapisz do nas

e-mail: ni@czechowice.net
Copyright © 2011 by Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa | Wykonanie:  Invidia.pl

Licznik odwiedzin: 17854